SdMS
8 marca 2008 roku: Inauguracja projektu SMS – Szansa dla Młodego Serca dla szkół z województw: lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Projekt Szansa dla Młodego Serca – SMS (www.sms.edu.pl), którego autorem jest prof. Marek Naruszewicz, ma na celu zwiększenie wiedzy i świadomości zdrowotnej dzieci i młodzieży – zwłaszcza w zakresie prewencji chorób sercowo-naczyniowych. Służą temu innowacyjne zajęcia edukacyjne dla uczniów piątych klas szkół podstawowych. Jest to jeden z kilku tego typu programów w Europie: opiera się na bezpośrednim zaangażowaniu największych autorytetów medycznych w zakresie kardiologii. Nauczyciele uzyskują najnowszą wiedzę - opartą na wytycznych światowych towarzystw zdrowotnych, zaś lekcje dla dzieci prowadzone są za pomocą środków multimedialnych i Internetu. Na podstawie pozostawionych w szkołach materiałach oraz sprawdzonych rozwiązań edukacyjnych, przeszkoleni nauczyciele będą mogli powielać i kontynuować program wśród kolejnych roczników dzieci – wyjaśnia Profesor. W projekcie uczestniczy 550 szkól podstawowych z całej Polski. Serwis www.sms.edu.pl powstał na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Ma on przede wszystkim nauczyć młodych ludzi dbania o swoje zdrowie i zdrowie najbliższych (to dzieci będą uczyły zdrowego gotowania swoje babcie i swoich rodziców – podkreśla Marek Naruszewicz), a więc na czym polega prawidłowe żywienie, jakie znaczenie ma wysiłek fizyczny, dlaczego palenie papierosów jest szkodliwe, jak radzić sobie ze stresem, by ten wyrządzał nam jak najmniej szkód.
Na sobotę, 8 marca 2008 roku planowana jest uroczysta inauguracja projektu SMS – Szansa dla Młodego Serca dla szkół z województw: lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Bezpośrednio po inauguracji odbędą się szkolenia dla nauczycieli przyrody i wychowania fizycznego uczących w klasach VI, którzy będę realizowali projekt SMS ze swoimi uczniami.
Zarówno inauguracja, jak i szkolenia odbędą się w Hotelu Novotel Centrum przy placu Władysława Andersa 1 w Poznaniu. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10.00.
Nadzór nad projektem: dyrektor Bogumiła SZOLC
Realizacja projektu: Andrzej ŻOŁĘDZIOWSKI
Artykuł pochodzi ze strony SZKOŁA PODSTAWOWA im. gen. Franciszka Dzierzykraja Morawskiego w PUDLISZKACH
https://gimpudliszki.pl

Adres tego artykułu to:
https://gimpudliszki.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=13