Świeto flagi
Data: 27-04-2009 o godz. 11:38:16
Temat: ZSPiG


22 kwietnia uczniowie klasy VI a i VI b wzięli udział w akcji: BĄDŹ DUMNY – WYWIEŚ FLAGĘ. Głównym jej celem było propagowanie, promowanie i uczenie szacunku do symboli narodowych, a szczególnie do flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Do realizacji projektu szóstoklasiści przygotowywali się przez kilka dni. Na lekcjach historii oraz języka polskiego wzbogacili swą wiedzę na temat polskich symboli narodowych. Korzystając z różnych źródeł informacji, uporządkowali, porównywali wiadomości na dany temat. Redagowali także hasła, których celem było przypomnienie historii barw narodowych, hymnu czy godła Polski. Zwracali w nich uwagę na zbliżającą się rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz święto flagi, projektowali i malowali ulotki. Na plastyce wykonali plakaty nawołujące do wywieszenia flagi. Wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem.
W ciepły, kwietniowy poranek wkroczyli na ulice Pudliszek i z ogromnym entuzjazmem rozdawali przygotowane przez siebie materiały. Niekiedy informowali przechodniów o szczytnym celu akcji i dzielili się wiedzą np. o historii barw narodowych. Dbali o to, by dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Pudliszek, ale także zachęcić ich do pielęgnowania naszego dziedzictwa kulturowego, jakim jest wywieszenie flagi narodowej.
Działania młodzieży zostały dobrze przyjęte przez wszystkich napotkanych przechodniów. Dla uczniów ten dzień okazał się być znakomitą lekcją pielęgnowania tożsamości narodowej, komunikowania się z obcymi ludźmi, dbania o kulturę osobistą i prezentowania wytworów własnej pracy.

Katarzyna Murawska


Fotorelacja

Artykuł jest z SZKOŁA PODSTAWOWA im. gen. Franciszka Dzierzykraja Morawskiego w PUDLISZKACH
https://gimpudliszki.pl

Adres tego artykułu to:
https://gimpudliszki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=548