Smacznie i zdrowo
Data: 26-09-2015 o godz. 15:19:39
Temat: Gimpudliszki


O tym, że zdrowie jest najważniejsze z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Ludzie uprawiają sport, stosują odpowiednie diety, prowadzą zdrowy tryb życia.
Ważne jest, żeby te nawyki wchodziły w życie już od najmłodszych lat. Pomyśleli o tym uczniowie ZSPiG w Pudliszkach, którzy dla swoich najmłodszych kolegów przygotowali wspaniałe, pyszne i przede wszystkim zdrowe śniadanie. Młodzież przygotowująca posiłek skupiona jest wokół projektu kulinarnego, który otrzymał dofinansowanie w ramach II edycji Młodzieżowego Programu Grantowego "Krobus". Jego inicjatorem i operatorem jest Stowarzyszenie "Ziemia Krobska". Już sam zakup towarów sprawił młodzieży wiele radości. Opiekę nad grupą sprawują: Beata Cebulska - Kempiak, Anna Walczak, Sylwia Kosowicz i Katarzyna Murawska.


Zobacz to na:Fotorelacja

Następnego dnia, ubrani w jednakowe, kolorowe fartuszki zabrali się do pracy. Na przygotowanie śniadania mieli godzinę. Co chwilę spoglądali na zegar, kiedy wybije 10.00 i przybędą zaproszeni goście. Praca "paliła się" w rękach, dzięki dobrej organizacji i pomocy opiekunów. W ciągu tego czasu przygotowano niesamowicie oryginalne kanapki, pięknie udekorowano stoły. Nie zapomniano również o dekoracji, którą wykonano z jabłek i marchewek, a która łudząco przypominała jeże. Uczniowie klasy Ia i Ib, dla których był przygotowany poczęstunek nie kryli radości i zaskoczenia, kiedy wraz z wychowawcami weszli do szkolnej świetlicy.
Młodzież nie może doczekać się już następnego przedsięwzięcia. Warto dodać, że z pieniędzy, które młodzież otrzymała zakupiono: fartuszki, miksery, blender, patelnie teflonowe i do naleśników oraz sokownik. Z pewnością wszystkie te urządzenia zostaną w najbliższej przyszłości wykorzystane.

Artykuł jest z SZKOŁA PODSTAWOWA im. gen. Franciszka Dzierzykraja Morawskiego w PUDLISZKACH
https://gimpudliszki.pl

Adres tego artykułu to:
https://gimpudliszki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1377